Blog

Cze17

Znieczulenia Wand

Kategoria // ABDENT gabinet dentystyczny, Blog

wand

Znieczulenia Wand – co to jest i jak działa

Technologia Wand służy do bezpiecznego, bezbolesnego podawania płynu znieczulającego przed zabiegami stomatologicznymi.

Wand (czyt: łond) pozwala absolutnie zminimalizować lub całkowicie zlikwidować dwie główne przyczyny, które są źródłem bólu przy aplikacji znieczulenia.

Ponadto Wand możliwia lekarzowi stosowanie takich technik znieczuleń, które dają pacjentowi dodatkowe korzyści – pełną sprawność mimiczną, co oznacza, iż wychodząc z gabinetu pacjent może normalnie mówić, uśmiechać się i jeść.

Wand ( czyt: łond) ułatwia lekarzom stworzenie „Strefy Łagodności" dla swoich pacjentów. Bez zastrzyków, bez bólu, bez stresu.

Cały zabieg znieczulenia jest przeprowadzany pod kontrolą komputera, zaś sam płyn znieczulający jest wprowadzany przez lekarza za pomocą specjalnych końcówek aplikacyjnych.
Lekarz stosujący Wand używa tych samych, bezpiecznych przebadanych preparatów znieczulających (anestetyków), które są stosowane w znieczuleniach aplikowanych tradycyjnie (strzykawką).
Jednak sam zabieg znieczulenia wygląda i przebiega zupełnie inaczej. Łagodnie, komfortowo, bez bólu.


 Wand to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń w gabinecie lekarza dentysty. Stworzyli je amerykańcy naukowcy z firmy „Milestone Scientific" z zastosowaniem opatentowanych technologii wykorzystywanych m.in. w amerykańskiej armii. Technologia kontroli parametrów deponowania płynów, którą zastosowano w Wand, jest również wykorzystana w aparaturze medycznej stosowanej w podawaniu znieczuleń zewnątrzoponowych.

Wand od wielu lat sprawdza się na całym świecie. To technologia na miarę XXI wieku, gdzie w centrum procesu terapii znajduje się człowiek, a nie choroba. Podstawową wartością medycyny staje się - obok skuteczności leczenia - dobrostan pacjenta, bezbolesność i minimalna inwazyjność procedur medycznych.


Oto Wand: komputer + końcówka

Urządzenie Wand to dwa podstawowe elementy:
1. komputer, który w całości steruje parametrami wpływającymi na komfort, bezpieczeństwo i skuteczność podczas podania znieczulenia.

Komputer Wand to niewielkie urządzenie, które w czasie aplikacji znieczulenia jest umieszczone obok fotela, na którym siedzi pacjent. Komputer wydaje dźwięki monitorujące i polecenia głosowe dla lekarza. Dodatkowo diody umieszczone na urządzeniu sygnalizują lekarzowi bieżące parametry procesu aplikacji, w tym również pracę systemu kontroli ciśnienienia (Dynamic Pressure Sensing, w skrócie DPS)

2. Końcówki aplikacyjne, których unikalna, opatentowana budowa umożliwia lekarzowi przeprowadzenia znieczulenia w sposób całkowicie odmienny w porównaniu do tradycyjnej strzykawki. Bardziej precyzyjnie, z wykorzystaniem innych niż tradycyjne technik znieczuleń, a przede wszystkim bez bólu.
Końcówki wyglądają jak plastikowy, cienki długopis, zakończony niewielką igłą.
Końcówki są jednorazowego użytku i każdy pacjent jest znieczulany nową, sterylizowaną fabrycznie, jednorazową końcówką aplikacyjną.

Dlaczego podanie znieczulenia Wand nie boli

Wkłucie i przechodzenie igły w tkankach
Wkłucie zwykłej igły zamieszczonej na strzykawce bywa bolesne. Dzieje się tak dlatego, iż przy zwykłym zastrzyku igła przechodzi przez unerwione, nie znieczulone tkanki. I nawet jeśli uraz mechaniczny jest niewielki, to pacjenci odczuwają wkłucie jako ból lub dyskomfort o różnym natężeniu
W technologii Wand są wykorzystywane końcówki aplikacyjne, które co prawda posiadają igłę ale funkcjonują i wyglądają całkowicie inaczej niż strzykawka.
Pasaż końcówki Wand w tkankach pacjenta wygląda zupełnie odmiennie, niż przy zwykłym zastrzyku.

Końcówki aplikacyjne Wand umożliwiają lekarzowi bezpieczne i bezbolesne podanie znieczulenia. Specjalna, rotacyjna, unikalna technika prowadzenia końcówki w tkankach sprawia, iż pacjent nie odczuwa jej obecności w tkankach.
Dzieje się tak również dlatego, iż cały czas trakcie wprowadzania w głąb tkanek igły aplikowany jest płyn znieczulający. Płyn tworzy pewnego rodzaju osłonę na czubku igły – tzw. płaszcz anemizacyjny. Oznacza to, iż do tkanek dociera najpierw środek znieczulający, a dopiero potem, do znieczulonych już tkanek, zbliża się igła. W efekcie igła porusza się w znieczulonych już tkankach i dlatego pacjent nie odczuwa jej obecności.

Wprowadzanie płynu znieczulającego

Jeśli lekarz używa klasycznej strzykawki (zwanej karpulą) to wtłaczanie płynu w tkanki jest tym momentem, który jest najbardziej nieprzyjemną i bolesną częścią znieczulenia. Znacznie bardziej uciążliwą i odczuwalną niż wkłucie igły. Przyczyną bólu jest rozpieranie tkanek i uraz hydrodynamiczny na jaki narażone są tkanki – płyn znieczulający jest wtłaczany pod ciśnieniem co "rozpycha" tkanki, powoduje mikrourazy i jest odczuwane jako ból.

Wand umożliwia bezbolesne, łagodne podawanie płynu.

Za pomocą końcówki Wand płyn jest aplikowany z prędkością fizjologiczną, tzn. taką, która pozwala tkankom na bieżąco wchłaniać dostarczany płyn – nie tworzy się wysokie ciśnienie, dlatego nie ma przykrego odczucia rozpierania.
Komputer cały czas kontroluje, czy tempo aplikacji jest właściwe, poniżej poziomu destrukcji tkanek o odczuć bólowych.
Co ciekawe, wolne tempo aplikacji nie oznacza wcale, iż podawanie znieczulenia ciągnie się w nieskończoność. Podanie znieczulenia przy pomocy Wand trwa ok. 3 min. w zależności od miejsca i techniki znieczulania, przy czym natychmiast po zakończeniu aplikacji tkanki są już znieczulone, można przystąpić do zabiegu.

 

Cze15

Wypełnienie kompozytowe pod mikroskopem

Kategoria // ABDENT gabinet dentystyczny, Blog

podmicroskopem2

Wszystkie zabiegi wypełnień kompozytowych pod mikroskopem wykonuje dr.Aleksandra Bogucka. Mikroskop daje bezkompromisową jakość i doskonały wygląd .Efekt jest taki,że nikt nie jest w stanie zauważyć różnicy między wypełnieniem kompozytowym a naturalnym zębem.
Wypełnienie wykonywane jest przy użyciu koferdamu. Jest to zapewniająca izolację zębów cieniutka guma, która wyklucza konieczność stosowania ligniny. Izolacja od śliny oraz bakterii uzyskana przy użyciu koferdamu, daje gwarancję najdokładniejszego i bezpiecznego leczenia, które jest jednocześnie wygodne dla pacjenta.
To rozwiązanie jest dedykowane pacjentom, którym zależy na wysokiej,ponadprzeciętnej estetyce połączonej z najwyższymi światowymi standardami leczenia stomatologicznego.

Efekt wypełnienia kompozytowego.

podmicroskopem1

 

 

Maj20

Implanty - wszystko co warto wiedzieć

Kategoria // Blog

Implanty zyskują sobie coraz większe grono zwolenników zarówno wśród lekarzy, jak i pacjentów. Nowoczesne technologie zapewniają coraz lepsze dopasowanie wszczepów do ludzkiego organizmu w zakresie biozgodności i funkcjonalności – dzięki temu przypadki odrzucania implantów są coraz rzadsze, a pacjent nie odczuwa różnicy pomiędzy zębami naturalnymi a wszczepem, czego nie da się osiągnąć stosując protezy. Ponadto na implantach można opierać konstrukcje protetyczne, takie jak korony, mosty czy protezy wyjmowane. Zastosowanie wszczepów znacznie poprawia funkcje żucia, wygląd, samopoczucie, wymowę co prowadzi do podniesienia jakości życia .
W naszym gabinecie pracujemy na implantach DENTSPLY i NEO BIOTECH.

implanty 01

Zalety :

  • krótki czas leczenia – lekarze stomatolodzy szybko wstawiają implanty i w krótkim czasie odbudowują ząb,
  • implanty zębowe są niemal idealnie dopasowane do naturalnego uzębienia każdego pacjenta,
  • pozwalają zachować naturalny wygląd twarzy,
  • pacjent nie czuje różnicy między implantem a zębem naturalnym – zostaje zapewniony komfort jedzenia,
  • implanty wszczepia się w miejsce brakujących zębów, dzięki temu w 90 procentach przypadków nie narusza się zdrowego uzębienia,
  • implanty stomatologiczne stosuje się raz na całe życie,
  • koniec ze stosowaniem klejów do protez i wiecznie ruszającą się protezą.

Oto praca jednego z naszych zadowolonych pacjentów :

 imp 02 imp 03

 

Poniżej przykładowy link z przebiegu zabiegu :
https://youtu.be/afP1JMPwYUQ

 

Poza tymi wszystkimi zaletami warto wspomnieć o tym, że wszczepienie implantów jest prawie bezbolesne. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym identycznym jak podczas leczenia zachowawczego zębów. Wszczepienie jednego sztucznego korzenia można z powodzeniem porównać do zabiegu usunięcia zęba. Podczas jednej wizyty lekarz stomatolog może założyć kilka implantów zębowych.

 

Rejestracja (89) 523 64 21

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ico_01
Bezbolesne
znieczulenie
ico_02
Gabinet
przyjazny dziecku
ico_03
WiFi
ico_04
RTG
ico_05
Pantomograf
ico_06
Klimatyzacja

Partnerzy

przedszkole w olsztynie
Przedszkole artystyczne
szpital połozniczy w olsztyni
Szpital położniczy
partnerzy-przystan